Floransa

16th Oca 2015 İtalya

İtalya her zaman mimarların, sanatçıların, tasarımcıların ve hayattaki güzel şeyleri
seven insanların ülkesi olmuştur. Şık binalar, harika meydanlar ve yüzyıllar boyunca icra edilmiş dünyaca ünlü tablolar, İtalya’nın günlük yaşamında önemli bir yere
sahiptir. Eurocentres, genellikle açık hava sanat galerisi olarak tanımlanan, dünyaca
ünlü sayısız sanatsal başyapıta ve anıta ev sahipliği eden Floransa’da bulunmaktadır.

Dante, Medici Ailesi, Michelangelo ve Brunelleschi’ye ev sahipliği yapmıştır. Floransa kendini Avrupa kültürünün doğduğu yer olarak addeder. Çok sayıda Rönesans sarayı, Ponte Vecchio, dünyaca ünlü galeriler ve müzeler, sayısız sokak kafeleri £ve barları, pazarlar ve yerli sanatkarların atölyeleri. Roma, Milano, Venedik ve diğer şehirlerle mükemmel bağlantılar.

Okulumuz, 16’ıncı yüzyıldan kalma bir Rönesans sarayı olan Palazzo Guadagni’dedir ve Ponte Vecchio yakınında, eski şehir merkezinin ortasındadır. Tarihi okul binasında 11 adet sınıf, tam donanımlı öğrenim merkezi, wi-fi, konferans salonu, öğrenci salonu ve büyük, güneş alan bir teras vardır.

Kurslar & Sınavlar:

– 20 Temel Genel Dil
– 25 Yoğun Kültürel Aktiviteler

Önemli Noktalar:

– Kültür ve sanatla bezenmiş tarihi ve güzel bir şehir.

– Tüm ilgi çekici yerlere yürüyerek kolayca ulaşılabilir.

– Talep halinde CELI sınavı.

– Aşçılık, sanat tarihi, resim ve çizim, moda tasarımı ve oyunculuk kursları mevcuttur.

Fiyat Listesi:

İtalya Floransa’da bulunan Eurocentres dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Faaliyetler:

Yürüyüş turları, aperitivo akşamları, barbeküler, film gösterimleri, vb. okul tarafından düzenli olarak organize edilen sosyal faaliyetler arasındadır. Roma, Venedik, Pisa, Siena, Cinque Terre ve Chianti’ye geziler.

Konaklama:

Bir ailenin evinde ya da özel olanaklara sahip bir öğrenci evinde konaklama. Kaldığınız evden okula ortalama varış süresi otobüsle yada yürüyerek 20-30 dakika ve öğrenci evinden yürüyerek 5 ile 10 dakikadır.

Aşağıda Eurocentres Floransa Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

Eurocentres dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.