AMACIMIZ

NEDEN EUROCENTERS?

1. Kişisel Destek

Yurt dışında dil eğitimi almak bir dili öğrenmekten daha öte bir anlam taşır, bir hayat tecrübesidir. Hayaliniz, ister yurt dışında eğitim almak, ister idealinizdeki işe girebilmek veya gelecek tatilinizde erel inşalarla etkileşimde bulunmak olsun, Eurocenters’da hedeflerinize ulaşmanız için size gereken ilgiyi ve desteği göreceksiniz. EUROCENTERS BAŞARI SİSTEMİ, yapılandırılmış ve kişiye özgü hale getirilmiş çalışma planları ve ilerlemeniz ile ilgili daimi geri bildirimleri içeren kanıtlanmış bir öğrenim sistemini ele almaktadır.

2. Hızlı İlerleme

Öğrenme tarzları ve ilgi alanları bir öğrenciden diğerine değişir. Bu sebeple Eurocenters başlangıç dil becerilerinizi ve hedeflerinizi değerlendirmeye büyük önem verir. Bunları kayıt yaptırmadan önce, okula geldiğinizde ve kurs boyunca konuşacağız. Bu bilgi sizin kişisel çalışma planınızın temelini oluşturacak ve sizi gereken sınıfa yerleştirecektir. Burada geçireceğiniz süre boyunca, öğretmeniniz sizinle düzenli olarak görüşerek, öğrenme sürecinizi değerlendirecek ve öğrenim hedeflerinize çabuk ve emin adımlarla ulaşmanızı sağlayacaktır.

3.En İyi Yerler ve En Modern Eğitim Ortamı

Ferah, aydınlık sınıflar, modern mobilyalar ve en son teknoloji, etkili öğrenim için ideal koşullar sağlamaktadır. Tüm okullarda bulunan çalışma alanları, ortak kullanım alanları ve hızlı WiFi, başarınız için sağlam bir temel oluşturur. Okullarımız merkezi yerlerde bulunmaktadır ve dil öğrencilerinin özel ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde tasarlanmıştır. Programlarımız, yurtdışı eğitimi için size çok çeşitli, uygun yer seçenekleri sunmaktadır. Seçeneklerin çok fazla olması geniş ortak okul ağımız sayesindedir ve bu okullar Eurocenter tarafından dikkatle seçilmekte ve düzenli olarak denetlenmektedir. Bu ortak okullar, Eurocenter okulları tarafından sunulanlardan farklılık gösterebilen, olağanüstü avantajlar ve hizmetler sunarlar.

4. Evden Uzakta Bir Ev

Eurocenters olarak biz konaklamanızı seçerken büyük özen göstermekteyiz. Size başarılı olabileceğiniz en iyi ortamı sağlamaya çok önem veririz. Herhangi bir sıkıntınız olduğunda, (ev özlemi, ev sahibi aile ile yaşanan sıkıntılar gibi), size yardım edecek birileri daima olacaktır; sınıf öğretmeniniz, konaklama koordinatörü, akademik yönetici ya da merkez yöneticisi. Tüm okullarda 24 saat acil durum çağrı numarası bulunmaktadır.

5. Dünyayla Tanışın

Bir Eurocenters okulunda öğrenim görmek demek 90’dan fazla ülkeden insanla tanışabilmek anlamına gelir. Pek çok ulusun dengeli bir şekilde kaynaşması, uluslararası anlamda dil öğrenim ve kullanım deneyiminizi zenginleştirmektedir. Dünyanın her yerinden gelen insanlarla  iletişim kurmayı ve sosyalleşmeyi öğreneceksiniz.

6. Sınıfın Dışında Pratik Yapmak

Pratik yapmanın en iyi yolu, yeni dil yeteneklerinizi sınıfın dışında kullanmanızdır. Eurocentres, iyi bir şekilde dengelenmiş ve zengin sosyal etkinlik programıyla size bunu gerçekleştirebilmeniz için bir çok imkan sunar. Dil maceranızdan çok daha fazlasını alabilmek için, istediğiniz etkinliklere katılabilirsiniz.

7. Geleceğinize Yatırım Yapmak

Dil öğrenmek geleceğiniz yapacağınız önemli bir yatırımdır. Migros Cultural Percentage’in bir kurumu olan Eurocentres Vakfı, 60 yıldan uzun bir süredir dil hizmetleri vermekte ve ulusal, kültürel ve sosyal bariyerler arasında bir köprü kurmayı hedeflemektedir. Kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olduğumuz için elde edilen kârlar, siz öğrencilerimizin yararına tekrardan okula yatırılmaktadır.

8. İsviçre Kalitesi

Eurocentres her gün İsviçre kalitesinde eğitim sağlamaktadır. En iyi öğrenim deneyimini yaşamanızı sağlamak için öğretimimizi, tesislerimizi ve hizmetlerimizi, denetimler, geri bildirimler ve harici kurumların akreditasyonu ile sistematik bir şekilde kontrol etmekteyiz.

9. Deneyim Önemlidir

İngiltere’de 1948 yılında açılan ilk Eurocentres okulumuz, dünya çapındaki ilk dil okullarından birisidir. Kaliteli eğitim sağlamadaki ünümüz Avrupa Konseyi’ne 1968’den bu güne danışman olarak atanmamızı sağlamıştır. Bu görevle, dünya çapında bir dil öğrenim standardı olan Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı’nın gelişimine önemli ölçüde katkıda bulunmaktayız. Yenilikçi dil metodolojimiz, sürekli olarak gelişmekte ve mevcut ihtiyaçları karşılamak üzere adapte edilmektedir.

KALİTE

Kalite her şeyden önemlidir. 1968 yılından beri Avrupa Konseyi’nde danışmanlık yapan Eurocentres, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programının gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. Bu kılavuz, dil kurslarının ve sonuçlarının karşılaştırılması ve geliştirilmesi için bir temel oluşturmaktadır. EAQUALS kurucu üyesi olarak Eurocentres, sürekli olarak dil öğrenimi için küresel standartları belirlemiştir.

a. Eurocentres’ta Kalite

Eurocentres’ın kaliteye olan güçlü bağlılığı yüksek performans standartlarından açıkça anlaşılır. Okullar ve hizmetler tüm yönleriyle sistematik olarak Kalite İdare Sistemimiz tarafından takip edilmektedir. Hızlı ve sürdürülebilir bir ilerleme sağlamak için elimizden gelenin fazlasını yapar ve başarılı bir öğrenim deneyimi için kalitenin çok önemli olduğuna inanırız.

b. Akreditasyon

Tüm Eurocentres okulları, EAQUALS ve British Council gibi, bir veya daha fazla dış kalite güvence kuruluşu tarafından akredite edilmiştir. Yenilikçi dil yöntemlerimiz ve hizmetlerimiz sürekli gelişmekte ve beklentilerin üzerine çıkacak şekilde uyarlanmaktadır ve düzenli olarak mükemmeliyet puanı elde etmektedir.

Teknoloji ve my.Eurocentres

Eurocentres’da en son teknolojiden faydalanırsınız. Okullarımız sizlere interaktif beyaz tahtalar, binaların tümünde bulunan hızlı wi-fi, son teknoloji bilgisayarlar ve online kampüsümüz my.Eurocenters’a erişim saplar. My.Eurocenters ile çalışabilir, ilerlemenizi kaydedebilir, diğer öğrencilerle bağlantı kurabilir ve sosyal hayatınızı planlayabilirsiniz.

Gelmeden önce:

- Kişisel çalışma planınız üzerinde çalışın

- Alıştırma yapın

- Çevrim içi testleri yapın

- Gelecekteki sınıf arkadaşlarınızla iletişim kurun

- Sosyal etkinlikler planlayın

Kaldığınız süre boyunca:

- Ödevlere ve öğretmeninizin görüşlerine giriş sağlayın

- Mobil uygulamanızda kelime haznenizi gözden geçirin

- Çalışma önerileri alın

- Çoklu ortamda çevrim içi alıştırmaları takip edin

- Gelişiminizi izleyin

- Sınıf arkadaşlarınızla etkileşimde bulunun

- Sosyal etkinliklere katılın

Kurs bitiminden sonra:

- Çalışma planınıza bir ay daha devam edin

- Güncel haber derslerine erişim sağlayın

- Başarı profilinizi inceleyin

- Yeni arkadaşlarla bağlantıda kalın

My.Eurocentres ihtiyacınız olan materyalleri sağlayarak ve seviyenize uygun doğru etkinlikleri önererek öğreniminize yardımcı olur. Gelişiminizi izleyebilir, güncel olaylarla ve sosyal etkinliklerle gündemi takip edebilir ve sınıf arkadaşlarınızla ve dostlarınızla iletişimde kalabilirsiniz. Kurs bittikten sonra bile becerilerinizi korumanızı ve geliştirmenizi sağlayarak faydalanmaya devam edebilirsiniz.

ODAKLI ÖĞRENİM

Yenilikçi EUROCENTERS BAŞARI SİSTEMİ, bir Eurocentres ayrıcalığıdır. Kişisel ihtiyaçlarınız program dahilinde tüm yönleri ile dikkate alınır. Sizin ilgi alanlarınız ve deneyiminiz bizii planlama ve öğretimimizin odak noktasıdır. Size özel grup dersleri sunarak hızlı ve sürdürebilir bir şekilde gelişim göstermenize yardımcı oluruz.

a. Rehberlik

- Öğrenim hedeflerinizin ve dil yeterliliğinizin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi

- Bireysel çalışma planı

- Her iki haftada bir bire-bir özel dersler

- Gelişme ve performans üzerine sürekli geri bildirim

- Bireysel çalışma için öğretmeninizden öneriler

b. Öğretim

- Ana program: Sizin bireysel ve sınıf arkadaşlarınızın çalışma planına göre haftada 20 sabah dersi

- İş, sınav gibi ileri çalışma alanlarına uygun özel öğleden sonra dersleri

- Ekstra destek için her hafta iki ilave ders

- Haftalık ara sınav ve tekrar dersleri

c. İlgi

- Değerlendirmelerle ve haftalık tartışmalarla hedeflerin ve öğrenme amaçlarının kişiselleştirilmesi

- Gerçek dünya sınıfa getirilir.

- İletişimsel, öğrenci odaklı sınıf etkinlikleri

- Araştırmalar, iş, sınav vb. için öğleden sonra uzmanlık dersleri

KONAKLAMA

Amacımız, size ev sahipliği yapan ülkede kendinizi gerçekten evinizde gibi hissettirmektir. Kalmak için bir ailenin evi, öğrenci yurdu, bir otel ya da misafirhaneden hangisini seçerseniz seçin, tüm konaklama seçeneklerinin Eurocentres tarafından dikkatle seçildiğinden emin olabilirsiniz. Çok sayıda seçeneğiniz var; ihtiyaçlarınıza en uygun konaklama şeklini seçin.

a. Aile Yanında Konaklama

Çoğu Eurocentres öğrencisi aile yanında konaklama programımızı seçmektedir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir ve eni edindiğiniz dil yeteneklerini kullanmanız için ideal bir fırsattır. Kaliteli eşyalarla döşenmiş kendinize ait ait bir odanız olacaktır. Vejeteryan rejimi gibi özel istekleriniz varsa lütfen kayıt formunda bildiriniz. Konaklamanızı ayarlarken isteklerinizi karşılamak için elimizden geleni yapacağız. Yanında konaklayacağınız aileler çocuklu ve çocuksuz aileler, yaşlı çiftler ve tek yaşayan kişiler olabilir. Hepsi özenle seçilir ve açıkça belirlenmiş kalite standartlarına uygun olarak yerel personelimiz tarafından düzenli olarak denetlenirler. Ev sahibi ailelerimizin çoğuyla yıllardır çalışmaktayız ve hepsi evlerinde misafir ağırlama tecrübesine sahiptir.

b. Öğrenci Yurdu

Öğrenci yurdunda dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ile iletişime geçmeniz size arkadaşlıklar kurma ve bu arkadaşlıkları artırma olanağı verecektir. Kendi odanız olacak ve kendi öğünlerinizden sorumlu olacaksınız. Bazı yurtların yakınında makul fiyatlara yemek yiyebileceğiniz üniversite yemekhaneleri vardır. Diğer yurtlarda ise hepsinde tabak takımı, tencere ve tava gibi mutfak araçları ve kendi yemeğinizi hazırlamak için kullanabileceğiniz ortak mutfaklar vardır.

c. Otel veya Daire

Sunduğumuz dairelerin çoğu yatak odası, oturma odası ve küçük mutfağı olan sade, makul fiyatlı stüdyolardır. Daire türleri bir yerden diğerine değişiklik gösterir. Ayrıca sizi iki, üç veya dört yıldızlı bir otelde veya misafirhanede kalacak yer ayarlamaktan ya da önermekten mutluluk duyarız.

SOSYAL AKTİVİTELER

Heyecan verici aktivite programımızla yeni arkadaşlar edinin ve sosyal hayatınızın tadını çıkarın.

Aşağıda Eurocentres Dil Okulları tanıtım videosunu bulabilirsiniz.